Македонија со 12 претставници на трките на Лаваредо

lavaredo3 На овогодишното изданите на планинските трки на Лаваредо(Лаваредо Ултра Трејл 118 km 5.740 m+ иКортина Трејл 46 km 2.520 m+) кои ќе се одржат  на 28 и

ПЛАНИНАРСКИ ВЕЛОСИПЕДСКИ МАРАТОН - ШАРСКИ ВОДИ 2013

sarski Планинарското друштво „Трансверзалец“ – Скопје, како и секоја година така и оваа традиционално го организира Планинарскиот велосипедски маратон „Шарск

Тренинг за сила и кондиција со Милка Арсова

milka Одлична тренинг програма подготвена од Огнен Павловски за подобрување на силата и кондицијата на фудбалерката Милка Арсова. Ваквиот тренинг бил со тра

Занимавајте се со омилените активности и ослободете се од вишокот килограми

sport Доколку дневно трошите 500 калории повеќе од оние што ги внесувате во организмот, ќе изгубите еден килограм за една недела. Посветете се на тренинзите
milka

Тренинг за сила и кондиција со Милка Арсова

Одлична тренинг програма подготвена од Огнен Павловски за подобрување на силата и кондицијата на фудбалерката Милка Арсова. Ваквиот тренинг бил со траење од 2 месеци и влијаел многу во зголемување на силaта и брзината кај Милка. Супер видео и мотивација за многумина кои се занима ... »

next   prev
darijan_stefan

ВИДЕО: Најцврстите момци од Македонија
И кај нас во Македонија имаме силни момци. Стефан и Даријан од URBAN STREET BAR TITANSS CALISTHENIC се едни од нив. Погл ... »

Македонија со 12 претставници на трките на Лаваредо

lavaredo3 На овогодишното изданите на планинските трки на Лаваредо(Лаваредо Ултра Трејл 118 km 5.740 m+ иКортина Трејл 46 km 2.520 m+) кои ќе се одржат  на 28 и

Предизвик кој не смеете да го пропуштите - „Женска трка“

zenskatrka Во организација на Сојуз на Спортови на Скопје, како дел од промотивните трки на Скопски Маратон 2013, предвидуваме да реализираме женска трка- со едн

Трчаме кон целта 2013

tkn1 Осма година по ред ќе се одржи полумаратонот 21км ,,Трчаме кон целта,,воедно ќе има и рекреативна трка на 4800 метри и детска трка 1км Стартнина се н

Тренинг за сила и кондиција со Милка Арсова

milka Одлична тренинг програма подготвена од Огнен Павловски за подобрување на силата и кондицијата на фудбалерката Милка Арсова. Ваквиот тренинг бил со тра